Bugün:   
LINUX WEB HOSTING PAKETLERİMİZ
Sunduğumuz web hosting paketlerimiz Linux sunucular üzerinde barınmaktadır. Windows tabanlı bir PC kullanmanız Linux sistemlerde yayınlanan siteleri görmenize mani olmaz. Linux diğer sunucu tabanlı işletim sistemlerinden çok daha hızlı ve daha güvenilir bir ortam sunmaktadır.
Kişisel sitenizi yayınlamaktan, küçük işletmeniz için tanıtıcı bir siteye, yüksek trafik isteyen büyük web uygulamalarından, online alışveriş sitelerine kadar birçok farklı web uygulaması için farklı çözümler oluşturduk. Tüm web hosting paketlerimiz sitenizin hızlı ve kolaylıkla yayınlanması için ihtiyaç duyduğunuz her özelliği içerir. Altyapımız sağlam ve hızlı bir platform üzerine kurulmuş ve web sunucularımız 24x7 izlenmektedir.
Güvenilir Linux Yapısı.
FrontPage 2002 & Mail Extension Desteği.
Scriptleriniz için CGI-BIN.
Tüm paketlerde MySQL Veritabanı & phpMyAdmin.
24/7 Server Monitoring.
Fantastico ile 30+ tek tıkla kurulabilir uygulamalar.
24/7 FTP Erişimi.
Cpanel Kontrol Paneli.
Tüm kredi kartları kabul edilir.
Deneyimli & sorularınıza hızla cevap veren destek departmanı.
Ve dahası ...

 
 
Hesap Özellikleri
Eko Paket
Std Paket
Pro Paket
Web Alanı ?
50Mb
100Mb
150Mb
Bandwidth ?
1Gb
2Gb
3Gb
Kurulum Ücreti
-
-
-
Kontrol Panel ( cPanel)

+

+
+
Fantastico
+
+
+
7/24 Destek
+
+
+
 
Domain ve FTP
Domain bulundurma
1
1
1
Subdomain barındırma ?
Sınırsız
Sınırsız
Sınırsız
FTP Hesabı
Sınırsız
Sınırsız
Sınırsız
Email
E-mail Hesabı ?
Sınırsız
Sınırsız
Sınırsız
SMTP
+
+
+
IMAP
+
+
+
Webmail ?
+
+
+
Mailing List
+
+
+
E-mail Autoresponder ?
+
+
+
E-mail Filtering
+
+
+
E-mail Forwarder
+
+
+
Spam Assasian
+
+
+
Diğer Özellikler
Yedekleme
+
+
+
mySQL Veritabanı ?
1
2
3
phpMyAdmin ?
+
+
+
PHP 4.3.10 ?
+
+
+
SSI
+
+
+
Perl/CGI-BIN ?
+
+
+
FrontPage Extension'ları ?
+
+
+
Private Cron Job
+
+
+
Şifreleme
+
+
+
.htaccess override
+
+
+
Dosya Yöneticisi
+
+
+
Flash Desteği
+
+
+
Özelleştirilebilen Hata Sayfaları
+
+
+
Site İstatistikleri
+
+
+
Fiyatlandırma
 
20$(Yıllık)
30$(Yıllık)
40$(Yıllık)
 
 
- Yukarıdaki özellikler dışındaki ihtiyaçlarınız için lütfen mail atınız. satis@orayhost.com
 

Web Alanı - Yukarı
Web alanı sitenizi barındırdığınız yerdir. Her web sitesi, sitenizi ziyaretçilere yayınlayan web sunucular üzerinde barındırılır. Buradaki alan sitenizin hard diskinizde tuttuğu alanla eş orantılıdır. Yani siteniz har diskinizde 5mb alan kaplarsa, web sunucusunda da 5mb alan kaplayacaktır. Çoğu iyi tasarlanmış bir web sitesi bile 20mb'den fazla alan kaplamasa da, bizim önerimiz web sitenizin hard diskinizde kapladığı alandan daha büyük bir alan satın almanızdır.

Trafik - Yukarı
Trafik, sitenizden her ay indirilen veya gönderilen verinin miktarını ifade eder ki, buna html sayfaları, grafikler ve medya da dahildir. Kabaca sitenizin kaç ziyaretçi ağırlayabileceğini ifade eder. Burada asıl önemli olan konu hiçbir zaman trafiğin sınırsız, limitsiz olamayacağıdır.

Subdomain - Yukarı
Bir domain adına atanan herhangi bir uzantıdır: ör. benim.domainim.com domainin.com'un bir uzantısıdır. Bir domain adını her kim kayıt ettirirse, domain adı uzantısı olarak istediği her türlü ismi yaratabilir.

Domain Kayıt - Yukarı
.com ve .net gibi uzantılara sahip olan internet adreslerinin yıllık belli bir fiyat üzerinden kayıt ettirilmesidir. Örneğin Oray Host'un domain kayıt ücretleri $9.99'dır. Bu fiyatlandırma firmadan firmaya değişiklik gösterir.

Domain Transfer Etme - Yukarı
Oray Host dışında başka bir firmadan kayıt ettirdiğiniz domain adınızı Oray Host tarafından sunulan kontrol panelde yönetmek istiyorsanız bu domain adını Oray Host'a transfer etmeniz gerekir. Domain transfer ücretlerimiz $6.99'dan başlayan fiyatlarla transfer edilir. Ayrıca bu transfer ücretine 1 yıllık süre uzatımı dahildir.

Domain Transfer Bilgisi
Domain kayıt ettiğiniz firmaya bizim DNS bilgilerimizi göndermeniz gereklidir.

Birincil DNS: ns1.orayhost.net
İkincil DNS: ns2.orayhost.net

Domain adınızın Oray Host'a transferini başlatmak için yukarıdaki DNS bilgilerini domain adınızı kayıt ettirdiğiniz firmaya göndermeniz gereklidir.

POP 3 Email Hesabı - Yukarı
Emaillerinizi sunucularımızdan hızlı ve güvenli bir şekilde alın. Ayrıca önemli emaillerinize Web arayüzümüzden 24x7 erişim imkanı vardır. Yeni email kullanıcısı yaratma, otomatik cevaplayıcılar, spam önleyiciler ve daha bir çoğu sadece birkaç tık uzağınızda. Tüm email hesapları Outlook veya benzeri email programları ile uyumlu çalışmaktadır.

  • Sınırsız İsim
  • Sınırsız Email Gönderimi
  • Sınırsız Otomatik Cevaplayıcılar
  • Web alanınız kadar posta kutusu yaratma
  • Spam Önleyici

Otomatik Cevaplayıcılar - Yukarı
Bir otomatik cevaplayıcı, belirlenen bir email adresinize gönderilen bir email'e karşı önceden hazırlamış olduğunuz email'i gönderir. Örneğin siparis@domain.com email adresine gelen her email'e önceden hazırlanan teşekkür mesajı otomatik olarak iletilir.

Webmail - Yukarı
Email'lerinizi internet bağlantısı ve browser olan herhangi bir bilgisayardan okuyabilmenizi sağlar. Neomail, horde veya squirrel mail uygulamalarının kolay kullanımlı kullanıcı arayüzleri vardır.

Microsoft FrontPage Extensions - Yukarı
Microsoft FrontPage tamamen destekliyoruz. Size verdiğimiz kontrol paneli aracılığıyla Frontpage Extension'larını basit bir online arayüz aracılığıyla yeniden ayarlayabilirsiniz.

Perl - Yukarı
Perl (Practical Extraction Recursive Language) birçok web developerin tercihi olan popüler bir script dilidir. Perl kütüphaneleri birçok platformda desteklenmekle beraber, Perl'in hızı ve esnekliği onu formlar için vazgeçilmez ve on-the-fly web sitesi yapmak için vazgeçilmez ibr dil kılmaktadır.

PHP - Yukarı
PHP göreceli olarak Web tabanlı uygulamalar ve dinamik web sayfaları yapmak için kullanılan popüler bir scripting dildir. PHP scriptleri ve Apache HTTP sunucusu birarada çalıştığı için HTML içine yerleştirilebilir ve sunucu tabanlı yorumlandığı için çıktısı HTML şeklinde olur. Bu yüzden ziyaret ettiğiniz PHP web sayfalarının kodlarını göremezsiniz.

MySQL & PHPMyAdmin - Yukarı
MySQL gerçek bir çok kullanıcılı SQL varitabanı sunucusudur. SQL dünyadaki en popüler sorgulama dilidir.

MySQL veritabanınızı size sağladığımız web tabanlı bir arayüzle yönetin. PhpMyAdmin, MySQL veritabanını komut satırıyla yönetmeye alternatif bir kullanıcı dostu arabirim getirir. PhpMyAdmin arayüzü size veritabanlarını, tabloları, alanları ve kayıtları kolayca oluşturabileceğiniz, silebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir ortam yaratır.

CGI-BIN - Yukarı
Bu özellik size kolaylıkla PERL scriptlerinizi ve diğer çalıştırılabilir dosyalarınızı çalıştırmayı sağlar. Tüm hosting paketleriniz kendi cgi-bin klasörleri ile birlikte gelir. Kendi scriptlerinizi de gönderebilirsiniz.

 
     
Hizmet Sözleşmesi | Dökümanlar | Destek
© 2005 Oray Host - Lefkoşa, KKTC